Flash isotonický nápoj 500g - broskev

Značka: Aminostar

Iontové nápoje -

FLASH ® Isotonic energy drink je iontový (minerálový) energetický nápoj určený výhradně pro použití ve sportu. Cílem jeho použití je zabránit kritickému úbytku hlavních iontů, k němuž dochází v důsledku pocení v průběhu fyzické zátěže. Nápoj souběžně poskytuje významné množství energie, nutné k udržení stálé kvality výkonu prostřednictvím stabilizaci hladiny krevního cukru. Obsahuje proto rychle využitelné jednoduché cukry (sacharidy). Cílem pitného režimu (průběžného příjmu tekutin při výkonu) je doplnit ztracené tekutiny a zajistit sertvalou dodávku energetických substrátů, konkrétně cukrů, obojí za účelem prevence kritické dehydratace a energetické krize. Koncepce nápoje vychází z výsledků výzkumu
relativně vyšší koncentrace jednoduchých cukrů je záměrná, protože podporuje vstřebání tekutin s ionty již ze žaludku. S ohledem na vyšší koncentraci iontů doporučujeme tento nápoj používat pouze v případě zátěží, jejich trvání výrazně překročí 60 minut.

Nápoj FLASH ® Isotonic energy drink obsahuje spektrum základních kationtů a aniontů nezbytných k udržení optimální iontové rovnováhy. Tato sestava iontů uživatele chrání především před svalovými křečemi, ale také před poklesem krevního tlaku. K zachování potřebné úrovně výkonu přispívají obsažené cukry.Ty jsou ovšem důležité také pro vstup sodíku do svalových buněk a udržení potřebného objemu plasmy (tekuté části krve). Draslík je nutný k regulaci hladiny krevního cukru tím, že udržuje dostatečnou, nikolvi však nevhodně zvýšenou, produkci inzulínu, který je hlavním regulátorem hladiny cukru v krvi
současně umožní rychlý vstup dodaných cukrů do svalových buněk.

Vápník a hořčík jsou dva základní ionty, zamezující častému výskytu svalových křečí vznikajících v důsledku iontové nerovnováhy, hromadění kyseliny mléčné a poklesu koncentrace glykogenu ve svalových buňkách. Kromě toho je dodávka těchto dvou iontů (minerálů) formou nápoje FLASH® Isotonic energy drink důležitá s ohledem na jejich nedostatečný příjem ve stravě.

Složení:
Sacharóza, maltodextrin, glukózový sirup, kyselina citronová, laktát vápenatý, chlorid sodný, citronan hořečnatý, dihydrogenfosforečnan draselný, barvivo, přírodní a přírodně identické aroma.

Osmolalita = 360 mOs/kgPrůměrné nutriční informace ve 100 g výrobku:


Energetická hodnota
1445 kJ


Sacharidy
uhlohydráty
85 g


z toho cukry
71 g Vitamíny a minerály ve 100 g výrobku:


Chloridy
1390 mg


Draslík
250 mg


Fosfor
200 mg


Hořčík
200 mg


Sodík
900 mg


Vápník
400 mg

Dávkování:
Pokud nápoj chcete použít v průběhu výkonu kratšího než 60 minut při kterém nedochází k výraznějším ztrátám tekutin ani ke kritickému vyčerpání energetických rezerv, doporučujeme snížit množství prášku z doporučených 40 g / 1 vrchovatá odměrka /na 500 ml (0,5 litru) na 20 g. V tom případě však dojde ke snížení chuťové výraznosti. V tomto specifickém případě můžete použít 5 ml sirupu IonStar® k dochucení, aniž byste složení výsledného nápoje výrazně ovlivnili. Takto připravený nápoj můžete konzumovat opakovaně v případě výkonu, trvajícího déle než 60 minut, realizovaného v podmínkách prostředí, kdy se nepotíte tak intenzivně jako ve vysoké teplotě okolí. Nápoj ředěný zde popsaným způsobem můžete použít i u sportující mládeže. V případě, že jste výkon dokončili mimořádně vyčerpaní a "odsolení", můžete FLASH ® Isotonic energy drink použít v objemu asi 800 ml v průběhu prvních 2 hodin regenerace.

Nápoj je nutno podávat studený, jeho teplota by měla být okolo 100 C protože se při ní obsažené látky ideálně vstřebávají.

Konzumujte nápoj FLASH ® Isotonic energy drink v průběhu výkonu v opakovaných dávkách v objemu asi 100 ml každých 15 minut, tedy tak, aby celkově přijatý objem nápoje byl asi 500 ml, maximálně však 800 ml za 60 minut výkonu. Pokud je zřejmé, že výkon bude trvat minimálně 120 minut, začněte s použitím nápoje již po uplynutí prvních 30 minut výkonu. Pokud je takto dlouhý výkon absolvován v chladném prostředí, můžete buď omezit přijatý objem nebo namísto doporučeného ředění 40 g/500 ml použít nižší, přibližně mezi 20-30 g/500 ml.

NIKDY se nesnažte vypít větší než doporučený objem nápoje (za 1 hodinu výkonu). Maximální objem v případě, kdy doba výkonu překročí 120 minut je okolo 2 litrů. Pokud jste si jisti, že ztráty tekutin budou vyšší, použijte pro přípravu FLASH ® Isotonic energy drink vyšší ředění, nejlépe 40 g do 700 ml

Nápoj je určen výhradně pro sportovce! Nápoj v žádném případě není vhodný pro diabetiky, těhotné a kojící ženy a děti do 12ti let a osoby, trpící vysokým krevním tlakem a poruchami činnosti ledvin. Nekonzumujte denně víc než 2 litry nápoje a to jen v případě, že absolvujete náročnou fyzickou zátěž, jejíž doba trvání výrazně překročila 60 minut.
177 Kč Více
Flash isotonický nápoj 500g - broskev a další iontové nápoje značky Aminostar koupíte v obchodě Kulturistika.com

Výběr podle typuVýběr podle značky